Ako fungujú tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlo je moderný ekologický a bez obslužný zdroj tepla a chladu pre Váš dom. K vykurovaniu a chladeniu využíva teplotu okolitého prostredia, ktorým môže byť voda, zem a vzduch. Každé tepelné čerpadlo využíva na svoje fungovanie elektrickú energiu, ktorá mu slúži na osobité komponenty ako kompresor, ventilátor, obehové čerpadlá atď.. Hlavnou výhodou prečo je tepelné čerpadlo úsporný systém vykurovania je, že nevyužíva elektrickú energiu na výrobu tepla, ale len na jeho prenos či už dnu alebo von z domácnosti. 

Na prenos tepla sa spotrebuje výrazne menej elektrickej energie ako na výrobu tepla. 

Bathroom Bath Tub

Tepelné čerpadlo môže ušetriť až 75% energií na vykurovanie a chladenie

Tepelné čerpadlá z podstaty svojej funkcie prenesú výrazne viac tepelnej energie, než spotrebujú elektrickú energiu ktorá dodávaná na ich prevádzku. Laicky povedané, za každý dodaný 1kW tepelné čerpadlo vyrobí teplo, na ktorého výrobu by ste potrebovali až 4kW elektrickej energie. Navyše si vďaka využívaniu tohto tepelného zdroja môžete zažiadať u svojho dodávateľa energie o zvýhodnenú sadzbu, ktorá sa vzťahuje na všetkú spotrebu elektriny vo vašej domácnosti. Vďaka tomu sa skutočná doba návratnosti investície do tepelného čerpadla ešte viac skracuje.

Montáž tepelného čerpadla

Pri výbere technológií tepelných čerpadiel vsádzame na overené a spoľahlivé značky. Sme certifikovaným partnerom spoločností AC Heating. Všetku problematiku technológií od inštalácie po údržbu a servis máme dokonale zvládnutú. Naši pracovníci sa zúčastňujú pravidelných školení a majú neustály prehľad o vývoji v oblasti tepelných čerpadiel. Nielen vďaka tomu sa môžeme pochváliť stovkami úspešných realizácií. Inštalácia tepelného čerpadla je pre skúsenú inštalačnú firmu jednoduchou operáciou. Technik zaisťujúci inštaláciu bude schopný dopredu odhadnúť časovú náročnosť týkajúcu sa práve vášho vykurovania. V prípade, že vo vašej domácnosti nie je teplo rozvádzané vodným systémom (fancoily, radiátory, stropné vykurovanie a chladenie, podlahové vykurovanie atď.), treba počítať ešte s inštaláciou potrubia pre vedenie vody k vykurovacím telesám či inštalácii samotného podlahového vykurovania. 

Bathroom Vanities
Adjustable Shower

Kompletná optimalizácia nákladov pre váš dom

Navrhujeme a implementujeme riešenie pre rodinné domy aj komerčné objekty, ktoré primárne využíva energiu z obnoviteľných zdrojov. Je pre nás zásadné spojenie ekonomického pohľadu s environmentálnym. Súčinnosť fotovoltaických elektrární a tepelných čerpadiel je tým najlepším riešením pre maximálnu úsporu výdavkov za energie pre Vašu domácnosť, alebo firmu, ale aj veľmi šetrné riešenie k prírode. Požiadajte o nezáväznú konzultáciu našich špecialistov a nechajte si vytvoriť optimálne riešenie pre Váš dom.
Bezplatná konzultácia

Získate plnohodnotný návrh optimalizácie energetickej náročnosti vášho domu. Hoďte starosti o teplo a účty za hlavu. Dôverujte najskúsenejším kúrenárom široko ďaleko. Získajte úsporné a spoľahlivé riešenie na mieru.

Môžeme Vám tiež pomôcť so získaním štátnej dotácie až do výšky 3400 €..

Špecifikujte nám o čo konkrétne máte záujem a ponuku na mieru Vám odošleme do 24 hodín.

Odoslať