Princíp stropného vykurovania a chladenia

Stropné vykurovanie pracuje na príncípe sálavého prenosu tepla, ktorý je vo všeobecnosti najprirodzenejším, najkomfortnejším, najefektívnejším a zároveň aj najzdravším prenosom tepelnej energie. Tento princíp prenosu tepla je neporovnateľný s konvekciou (prúdením) nakoľko konvekcia si vyžaduje na prenos energie iné médium (väčšinou je to vzduch), prostredníctvom ktorého odovzdáva teplo telesám, resp. ľuďom v miestnosti.

Systém chladených a vykurovaných stropov pracuje navyše bez hluku, bez nepríjemného prievanu (na rozdiel od klimatizácie) a bez pohybu vzduchu, na základe čoho nedochádza k víreniu prachu ako pri podlahovom vykurovaní. Naopak sálanie je elektromagnetické vlnenie, ktoré nepotrebuje na prenos energie iné médium a priamo ohrieva predmety na ktoré dopadá. Až po ohriatí osálaných plôch v miestnosti sa ohrieva okolitý vzduch. Jedná sa vlastne o opačný proces ako konvekcia, ktorý je neporovnateľne rýchlejší a efektívnejší.


Bathroom Bath Tub

Výhody stropného vykurovania a chladenia

1. Systém na vykurovanie a chladenie v jednom.

2. Nedochádza k víreniu prachu (ako pri podlahovom vykurovaní).

3. Chladenie je antibakteriálne.

4. Minimálny rozdiel medzi teplotou pri podlahe a pri strope.

5. Úspornejšie v porovnaní s klasickým systémami vykurovania.

6. Krátky reakčný čas (do 12 hod.)

7. Možnosť zónovej regulácie.

8. Chladenie je zabezpečené bez ofukovania, prievanu a hluku.


Stropné vykurovanie s FRIG Profilom

Suchý systém s FRIG profilom je vďaka vysokej vodivosti teplosmennej plochy profilov veľmi výkonný, účinný a zároveň vyniká čistou a bezproblémovou inštaláciou. Obstáravacia cena je približne o polovicu nižšia, ako pri bežnom klasickom suchom systéme.

Hlavný rozdiel z montážnej strany je, že potrubie na vykurovanie a chladenie sa nezafrézuje do sadrokartónu, ale je uložené vo Frig Profiloch na ktoré sa prichytáva sadrokartón, vďaka čomu prenos plocha je rovnomerný po celej ploche, a využívame maximálny potenciál stropu v domácnosti. Stropné vykurovanie suchým systémom je samozrejme možné použiť aj v kombinácií s rekuperáciou v každej miestnosti pre maximálny efekt príjemného prostredia.

Bathroom Vanities
 adjustable=

Tepelný komfort u Vás doma

Systém chladených a vykurovaných stropov je najkomfortnejším riešením na vytvorenie tepelnej pohody v miestnosti. Jeho prevádzka je absolútne bezhlučná, tepelný komfort, či už v režime chladenia alebo kúrenie je zaistený bez nepríjemného prievanu (na rozdiel od klimatizácie) a bez pohybu vzduchu. Z tohto dôvodu nedochádza k víreniu prachu ako pri podlahovom vykurovaní..
Bezplatná konzultácia a cenová ponuka

Získate plnohodnotný návrh optimalizácie energetickej náročnosti vášho domu. Hoďte starosti o teplo a účty za hlavu. Dôverujte našim odborníkom a viac ako 30 ročným skúsenostiam. Získajte úsporné a spoľahlivé riešenie na mieru. Kontaktujte našich obchodných zástupcov, napíšte nám mail, alebo vyplňte krátky formulár nižšie.


Špecifikujte nám o čo konkrétne máte záujem a ponuku na mieru Vám odošleme do 24 hodín.

Odoslať