Nízke energetické straty a čerstvý vzduch

Rekuperácia vzduchu v domácnostiach sa preslávila hlavne v poslednej dekáde, hlavne vďaka znižovaniu energetických strát a prívodu čistého filtrovaného vzduchu do domácnosti.


Ako teda funguje znižovanie energetických strát v domácnosti?

Jednoducho! Ide o tepelnú energiu, čiže jednoducho teplo. Velkú časť tepelných strát domácností tvorí vetranie. Pre veľa ľudí je to už akýmsi zvykom. Pred spaním si na chvíľu otvoríme okno aby sme spali s čerstvým vzduchom, a po zobudení si otvoríme okno aby sme sa nadýchali čerstvého vzduchu. S tým si samozrejme púšťame do domácnosti chladný nočný, alebo ranný vzduch. Áno, po hodinách trávenia času vo ''vydýchanom''priestore je to naozaj príjemné. Odborne správne by sa dalo povedať, že vypúšťame neskutočnou rýchlosťou všetko teplo z našeho priestoru. Toto teplo samozrejme musíme doplniť vykurovaním domácnosti. 

Fungovanie s rekuperáciou v domácnosti.

Veľmi príjemné a komfortné to však môže byť aj bez tejto straty. Tento problém sa skoro úplne eliminuje pri centrálnej rekuperácií domova. S ňou si nemusíme okno otvoriť ani pred spaním, ani po zobudení, pretože čerstvý vzduch nás obklopuje celý čas. Vydýchaný vzduch je neustále odvádzaný, a vonkajší čerstvý vzduch je k nám stále privádzaný - prefiltrovaný, a zohriaty. Centrálna rekuperácia v rodinnom dome má veľa výhod. Hlavnou funkciou ako sme si teda povedali je výmena vzduchu v priestoroch. Vďaka rôznym filtrom má však aj hygiene prospešnú funkciu. Je vhodná pre alergikov ale aj domácnosti s deťmi. Elektrickú spotrebu majú zvyčajne rekuperačné jednotky veľmi nízku, a hlučnosť úplne zanedbatelnú. K tomuto všetkému, nám šetria aj na energií na vykurovanie. 

Zachovanie teploty priestoru

Samozrejme vonkajšia teplota sa takmer vždy nezhoduje s našou požadovanou teplotou, alebo teda teplotou v domácnosti. Rekuperačná jednotka si privádzaný vzduch v zime zohrieva, a v lete ochladzuje. Celý tento proces je beznákladový, keďže na zmenu teploty privádzaného vzduchu sa používa výmenník tepla, ktorý sa takpovediac nabije odvádzaným vzduchom.

Čiže odvádzaný vzduch nám prechádza cez výmenník tepla do exteriéru, vďaka tomu sa nám výmenník nahreje na teplotu priestorov. Privádzaný vzduch taktiež putuje cez tepelný výmenník inou trasou, a v tomto výmenníku sa nahreje energiou ktorú sme do neho odvádzaním priviedli.


 adjustable=

Výhody rekuperácie vzduchu:

  • stále obmieňaný vzduch v priestoroch,
  • privádzaný je len prefiltrovaný a čerstvý vzduch,
  • nízka elektrická spotreba zariadenia,
  • zníženie tepelnej straty, vďaka čomu znížime náklady na vykurovanie,
  • zlepšenie energetickej účinnosti budovy.


Bezplatná konzultácia a cenová ponuka

Získate plnohodnotný návrh optimalizácie energetickej náročnosti vášho domu. Hoďte starosti o teplo a účty za hlavu. Dôverujte najskúsenejším kúrenárom široko ďaleko. Získajte úsporné a spoľahlivé riešenie na mieru. Kontaktujte našich obchodných zástupcov, napíšte nám mail, alebo vyplňte krátky formulár nižšie.


Špecifikujte nám o čo konkrétne máte záujem a ponuku na mieru Vám odošleme do 24 hodín.

Odoslať